Yhteystiedot | Sillikonttori

Palvelemme mielellämme

Suomen Sillikonttori Oy toimii Rymättylän Röölän perinteisessä sillisatamassa. Sillinjalostukseen valmistetut tilat ja kolme nykyaikaista pakkauslinjaamme varmistavat parhaan mahdollisen laadun ja kylmäketjun silli- ja silakkatuotteiden alkuvarastoinnista logistiikkaan.

Tehtaan sijainti perinteisessä sillisatamassa tuo mukanaan myös mahdollisuuden sillilaivaperinteen jatkumiseen.

Meillä on käytössä BRC Elintarviketurvallisuusjärjestelmä.

Suomen Sillikonttori Oy
Rööläntie 393
21150 Röölä
Tuotanto:
Rööläntie 363
21150 Röölä
Puh. 020 749 7770
myynti@sillikonttori.fi

Tietosuojaseloste​

OIVA-valvontatiedot

Henkilöt

Matti Ruuska
Hallituksen puheenjohtaja
Puh. +358 40 021 2369
matti.ruuska@sillikonttori.fi

Ilkka Tirkkonen
Toimitusjohtaja (CEO), myynti ja markkinointi
Puh. +358 40 542 3107
ilkka.tirkkonen@sillikonttori.fi

Noora Verho
Myyntipäällikkö
Puh: +358 40 838 2723
noora.verho@sillikonttori.fi

Minna Rajala
Tehtaanjohtaja
Puh. +358 40 509 4531
minna.rajala@sillikonttori.fi

Patty Doan
Työnjohtaja
Puh. +358 40 138 0478
patty.doan@sillikonttori.fi

Jussi Salonen
Varastot ja logistiikka
Puh: +358 40 020 2602
jussi.salonen@sillikonttori.fi

Anu Johansson
Laatupäällikkö
Puh. +358 50 342 4603
anu.johansson@sillikonttori.fi

Verkkolaskuosoitteet

IBAN/OVTOperaattoriAineistomuoto
003701331952Maventa (003721291126)Finvoice
FI0966010001179027Ålandsbanken Abp (AABAFI22)Finvoice
FI4240550012299786Aktia (HELSFIHH)Finvoice

Jos mahdollisuutta sähköiseen laskuun ei ole, laskun voi lähettää laskutusosoitteeseen.

Ostolaskujen skannauspalvelu

Suomen Sillikonttori Oy
01331952
PL 100
80020 kollektor scan

Yhteydenottolomake

    MSC

    Kaikki Sillikonttorin käyttämä silli on MSC-sertifioitua ja tuotteille on myönnetty suomalaisen työn Avainlippu-tunnus.

    Avainlippu